egy mechanikai hullám terjedési sebessége a levegőben 340m/s vízben 1490m/s mekkora a víz levegőhöz viszonyított törésmutatója? mekkora a levegő vízhez viszonyított törésmutatója?2012. márc. 13. 21:53
1/3 anonim válasza:
attól,h 2x leírod nehogy azt hidd már,h vki majd megoldja hellyetted... hülye majom.
2/3 anonim válasza:
n=c0/c
n=340/1490
n=0,22
vagy
n=c0/c
n=1490/340
n=4,38
most nem tudom melyik akar a c0 lenni...szerintem ezek közül valamelyik, de nem vagyok benne biztos