11. es fizika feladat hogy oldható meg?

egy mechanikai hullám terjedési sebessége a levegőben 340m/s vízben 1490m/s mekkora a víz levegőhöz viszonyított törésmutatója? mekkora a levegő vízhez viszonyított törésmutatója?
2012. márc. 13. 21:53
 1/3 anonim válasza:
attól,h 2x leírod nehogy azt hidd már,h vki majd megoldja hellyetted... hülye majom.
2012. márc. 14. 01:49
 2/3 anonim válasza:

n=c0/c

n=340/1490

n=0,22

vagy

n=c0/c

n=1490/340

n=4,38

most nem tudom melyik akar a c0 lenni...szerintem ezek közül valamelyik, de nem vagyok benne biztos

2012. márc. 14. 12:44
 3/3 anonim válasza:
de a felső a biztosabb
2012. márc. 14. 12:45