Hogy kell megcsinálni? (Többi lent)


A kérdésem az lenne, hogy kell megcsinálni a következő matematika feladatot?

Ellenőrzés is kellene hozzá.

[link]


2012. márc. 12. 16:38
 1/2 BKRS ***** válasza:

1)

Mivel x-szel osztunk, x nem lehet 0.

mindket oldalt szorzod x-szel:

2*(x+1) -x = x - 2(1+2x)

felbontod a zarojeleket:

2x + 2 - x = x - 2 - 4x

osszerendezed a megfelelo tagokat:

4x = 0

x=0 ami nemmegoldas.

Tehat az egyenletnek nincs megoldasa.


2)

y nem lehet -1, mert y+1-gyel osztunk.

Megszorzod mindket oldalt y+1-gyel

2y - 3y = (y+1)/6

-y = (y+1)/6

-6y = y+1

-7y=1

y= -1/7

2012. márc. 12. 17:08
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

:))

2012. márc. 12. 21:20