A kérdésem az lenne, hogy kell megcsinálni a következő matematika feladatot?
Ellenőrzés is kellene hozzá.
2012. márc. 12. 16:38
1/2 BKRS válasza:
1)
Mivel x-szel osztunk, x nem lehet 0.
mindket oldalt szorzod x-szel:
2*(x+1) -x = x - 2(1+2x)
felbontod a zarojeleket:
2x + 2 - x = x - 2 - 4x
osszerendezed a megfelelo tagokat:
4x = 0
x=0 ami nemmegoldas.
Tehat az egyenletnek nincs megoldasa.
2)
y nem lehet -1, mert y+1-gyel osztunk.
Megszorzod mindket oldalt y+1-gyel
2y - 3y = (y+1)/6
-y = (y+1)/6
-6y = y+1
-7y=1
y= -1/7
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
:))
2012. márc. 12. 21:20