Koordináta geometria? (valaki pls)


Ezt kellene megoldani:

egy háromszög oldalegyeneseinek egyenlete


a: 2x-3y+7=0

b:4x-y+9=0

c: x+4=9


A)határozza meg a háromszög csúcsainak koordinátáját.

B)milyen arányban osztja a háromszög területét az y tengely?



2012. márc. 12. 16:06
 1/1 BKRS ***** válasza:

A = b∩c = 4x-y+9=0 ∩ x+4=9 a ketismeretlenes egyenlet rendszert megoldva:

A (5,29)


Hasonloan:

B = a∩c = (5, 17/3)

C= a∩b = (-2,1)


Az eredeti haromszog terulete:

AB*m/2 = (29-17/3) * (5-(-2)) /2 = 245/3


Az y tengely levag egykis haromszoget,

amienk a csucsai:

C(-2,1)

D=b∩ x=0 = (0,9)

E=a∩x=0 = (0,7/3)

vagyis a terulet:

DE * m /2 = (9-7/3)*2/2= 20/3



vagyis az 7 tengely 20/3 :225/3 = 20/225 = 4/45 aranyban osztja a haromszoget.

2012. márc. 12. 16:44