Andrásnak, Bélának és Csabának összesen 1 800 Ft-ja van. Ha András ad Bélának annyi pénzt, amennyi
Bélának van, valamint Csabának kétszer annyit, mint amennyi Csabának van, akkor mindhármuknak
ugyanannyi pénze lesz. Hány forintjuk van külön-külön?
2012. márc. 9. 18:58
1/1 bensdorp válasza:
a+b+c=1800
a-b-2c=2b=3c
2b=3c --> c=2b/3
a-b-2c=2b --> a-b-4b/3=2b
a=3b+4b/3=13b/3
a+b+c=1800
13b/3+b+2b/3=1800
18b/3=1800
b=300
c=2*300/3=200
a=13*300/3=1300
(Többféleképp is levezethető, a lényeg, hogy az egyik betűvel fejezd ki a másik kettőt is.)