Középszintű matekmatika értettségi feladat?


Andrásnak, Bélának és Csabának összesen 1 800 Ft-ja van. Ha András ad Bélának annyi pénzt, amennyi

Bélának van, valamint Csabának kétszer annyit, mint amennyi Csabának van, akkor mindhármuknak

ugyanannyi pénze lesz. Hány forintjuk van külön-külön?


2012. márc. 9. 18:58
 1/1 bensdorp ***** válasza:

a+b+c=1800

a-b-2c=2b=3c


2b=3c --> c=2b/3

a-b-2c=2b --> a-b-4b/3=2b

a=3b+4b/3=13b/3


a+b+c=1800

13b/3+b+2b/3=1800

18b/3=1800

b=300

c=2*300/3=200

a=13*300/3=1300


(Többféleképp is levezethető, a lényeg, hogy az egyik betűvel fejezd ki a másik kettőt is.)

2012. márc. 9. 19:20