Mi a helyes válasz a következő kémiai feladatokra?


Sziasztok!Két feladat lenne.Az elsőt nemsikerült megcsinálnom,a másodikat azt megcsináltam,de ellenőrzés képp leirom ide:

1. 2,1 gramm vas egyesül a kénnel,felszabadul 3,77 KJ hő.Számitsd ki az FeS képződési entalpiáját!

2.A kén-hidrogént elégetjük.Számitsuk ki a következő reakció entalpia változását!


a reakció:H2S(g)+1,5 O2(g)- H2O(g)+SO2(g)


H2S képződési entalpiája:-20,1

H2O képződési entalpiája:-241,8

SO2 képződési entalpiája:-297,1


(A kötőjel a reakcióban csak azért van,mert nemtudom,mit kell lenyomni a "következik" nyilhoz)


Köszönöm előre a válaszokat :)


2012. márc. 5. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Fe + S > FeS

MFeS= 87,5g/mol

2,1 g vas reakciójakor 3,77 kJ energia szybadul fel

55,85 g vas rekciójakor 55,85 . 3,77/ 2,1= 100,264

FeS képződéshője -100,264 kJ/mol


Az égés reakcióhóje:

DeltaH= -297,1- 241,8+20,1= -518,1kJ

2012. márc. 22. 19:42
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. márc. 22. 20:16