Ha összeadjuk 1-től 9999-ig az összes számjegyet, mennyi az eredmény?

2012. márc. 4. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
a1=1, a9999=9999, d=1 S9999=? függvény táblázat
2012. márc. 4. 19:15
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom fejből de szerintem a középső átlagot kell beszorozni...ööö... 9999-cel? .elvesztettem a fonalat :D túl régen jártam már iskolába


de 1+2+3+4+5+6+7+8+9 = 45 , 1 és 9 közt az 5 van középen, 9x5 = 45 gondolom ilyen módszerrel

2012. márc. 4. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:
1+2+...+9+1+0+1+1+1+2+1+3+...+1+9+2+0+2+1+2+3+...+2+9+3+0+3+1+...+9+9+9+8+9+9+9+9 = ?
2012. márc. 4. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld azt, hogy 0-tól 9999-ig adjuk össze a számjegyeket, ráadásul mindent 4 számjeggyel írunk fel, azaz pl. 13 helyett 0013-at írunk. A nullák nem fogják a teljes összeg értékét befolyásolni, ezért ezt megtehetjük.


Ekkor az ezresek helyiértékén 1000-1000 alkalommal fog mindegyik számjegy szerepelni, azaz 1000*(0+1+...+9) lesz az összegben a hozzájárulásuk.


Hasonlóan a százas,tízes, egyes helyiértéken is mindegyik számjegy 1000 alkalommal fog szerepelni, ezért a teljes összeg: 4*1000*(0+1+2+...+9)=4000*45=180000 lesz.

2012. márc. 4. 19:33
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 4. 21:39