Valaki tud segíteni ebben a feladatban?


Egy vizsgálaton kiderül hogy egy árú árát jól lehet közelíteni a piacon levő mennyiség függvényében. Azt vették észre, hogy a piaci mennyiségből levonva 1000 darabot. a maradék éppen fordítottan arányban van az árral.

a, Adja meg az ár darabszám-függését, ha tudjuk, hogy 10000 darab esetén a darabonkénti ár 2400 ft!

b, Mekkora darabszám esetén megy az ár 1000 ft alá?


2012. febr. 26. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelöljük v-vel az áru árát, n-el a piacon lévő mennyiséget. A feltétel szerint v=c/n-1000, valamilyen c-vel.

a, n=10000, v=2400, ezt beírva:

2400=c/9000, tehát c=9000*2400=21 600 000

b, 1000 > 21600000/n-1000, n a kérdés:

1000n-10^6 > 21,6*10^6 (figyeljük meg, hogy n>10000 és így n-1000>0)

1000n > 22,6*10^6

n > 22,6*10^3

Tehát a válasz 22601.

2012. febr. 27. 15:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, v=c/(n-1000) a pontos jelölés.
2012. febr. 27. 15:16