Egy vizsgálaton kiderül hogy egy árú árát jól lehet közelíteni a piacon levő mennyiség függvényében. Azt vették észre, hogy a piaci mennyiségből levonva 1000 darabot. a maradék éppen fordítottan arányban van az árral.
a, Adja meg az ár darabszám-függését, ha tudjuk, hogy 10000 darab esetén a darabonkénti ár 2400 ft!
b, Mekkora darabszám esetén megy az ár 1000 ft alá?
2012. febr. 26. 13:45
1/2 anonim válasza:
Jelöljük v-vel az áru árát, n-el a piacon lévő mennyiséget. A feltétel szerint v=c/n-1000, valamilyen c-vel.
a, n=10000, v=2400, ezt beírva:
2400=c/9000, tehát c=9000*2400=21 600 000
b, 1000 > 21600000/n-1000, n a kérdés:
1000n-10^6 > 21,6*10^6 (figyeljük meg, hogy n>10000 és így n-1000>0)
1000n > 22,6*10^6
n > 22,6*10^3
Tehát a válasz 22601.
2/2 anonim válasza:
Bocsi, v=c/(n-1000) a pontos jelölés.