Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikát kedvelők! A következő...

Fizikát kedvelők! A következő feladat kifogott rajtam, megoldásra ötletek?

Figyelt kérdés
1000 méter magasságban álló léghajóból kidobnak egy 80kg tömegű bombát. 600 méternél( a földtől 400m) két darabra robban szét. Az egyik darab 30 kg-os, ez vízszintes irányba 200m/s sebességet kap. Hol ér földet a másik test? ( a tankönyvben a megoldás 258m, így számoljatok:D)

2012. febr. 23. 22:46
 1/4 Silber ***** válasza:

s=s0+v0t+g/2*t^2

Ebből kijön az idő.

s(2)=v0(2)*t

Ebből kijön s(2).

2012. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hű , ne haragudj, de ezt nem egészen értem. mik azok a zárójelben lévő kettesek? és a kezdő sebességet ott szorzom az idővel, vagy összeadom?
2012. febr. 24. 08:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biztos nem számolok helyetted, úgyhogy nem érdekel, mennyinek kell kijönnie. Az impulzusmegmaradást kell figyelembe venned, amennyi az m*v-je az egyiknek, annyi a másiknak is, és boldog lehetsz, hogy csak két darabra robbant, mert háromtól kezd ronda lenni. Ebből megkapod a vízszintes sebességet. Ezt a vízszintes sebességet fékezőerő híján (a közegellenállást, súrlódást elhanyagolod) végig megtartja, vagyis annyi ideig megy előre ezzel a sebességgel, amíg le nem zuhan. Azt meg ugye a magasságából a képlettárral is ki tudod számolni, mennyi idő, de ha az idevágó képleteket nem ismered fel, akkor ideje nézegetni őket. Ha tudod, mennyi idő alatt ér földet, és annyi ideig megy előre, kijön a zuhanás helye is.
2012. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett nem várom el hogy kiszámold helyettem:D Nem egy gyökér vagyok aki nem bírja meg csinálni a háziját, és itt kér rá választ. Ez csak egy feladat ami kifogott rajtam. A problémám valójában az , hogy mindenem megvan, az idő és az összes kellő sebesség is, és többféle út képletet is próbáltam már de egyszerűen nem jön ki az eredmény. És egyszerűen nem értem hogy mi a te képleted:D
2012. febr. 25. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!