az A pontbol az alfa sikra AB merolegest huztak es AC ferdet.AB:BC=3x:4x(aranylanak egymashoz)AC=15.BAC szog=30 fok,CBA szog=90fok.segitsetek,please!2012. febr. 23. 16:41
2/4 A kérdező kommentje:
?????????????????????????????????????
2012. febr. 23. 16:48
3/4 BKRS válasza:
ABC derekszogu haromszog aminek egyik befogoja 3x, a masik 4x, az atfogoja pedig 15.
(3x)^2 + (4x)^2 = 15^2
amibol x=3 jon ki.
AB = 9
BC =12
Ugy is kijon a megoldas ha eszreveszed, hogy az ABC haromszog hasonlo ahhoz, aminek az oldalai 3,4,5
AC/5 = AB/3=BC/4
4/4 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2012. febr. 23. 20:22