Hogyan kell kiszamolni az AB es BC egyeneseket?

az A pontbol az alfa sikra AB merolegest huztak es AC ferdet.AB:BC=3x:4x(aranylanak egymashoz)AC=15.BAC szog=30 fok,CBA szog=90fok.segitsetek,please!
2012. febr. 23. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
reklám:
2012. febr. 23. 16:44
 2/4 A kérdező kommentje:
?????????????????????????????????????
2012. febr. 23. 16:48
 3/4 BKRS ***** válasza:

ABC derekszogu haromszog aminek egyik befogoja 3x, a masik 4x, az atfogoja pedig 15.

(3x)^2 + (4x)^2 = 15^2

amibol x=3 jon ki.

AB = 9

BC =12


Ugy is kijon a megoldas ha eszreveszed, hogy az ABC haromszog hasonlo ahhoz, aminek az oldalai 3,4,5

AC/5 = AB/3=BC/4

2012. febr. 23. 18:07
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2012. febr. 23. 20:22