A tavon lévő 200 kg tömegű csónak orrából egy 50 kg tömegű gyerek 4m/s sebességgel ugrik ki előre, a csónak hosszának irányában. Milyen irányba és milyen sebességgel mozdul el a csónak?

Jellemezzük mennyiségileg ugyanennek a csónaknak és gyereknek a kiugrás utáni mozgását a parthoz viszonyítva, ha a csónak a folyóban van, és a parttal párhuzamos helyzetben 2m/s sebességgel sodródi, a gyerek pedig a csónalhoz viszonyítva 4m/s sebességgel ugrik ki:

a, előre b,hátra


2012. febr. 23. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Lendületből számítható:

m1*v1=m2*v2

50*4=200*x

x=200/200

x=1 m/s

iránya a csónak hosszának irányában a fiú mozgásával ellentétesen.--hátra

2012. febr. 23. 17:44