A tavon lévő 200 kg tömegű csónak orrából egy 50 kg tömegű gyerek 4m/s sebességgel ugrik ki előre, a csónak hosszának irányában. Milyen irányba és milyen sebességgel mozdul el a csónak?
Jellemezzük mennyiségileg ugyanennek a csónaknak és gyereknek a kiugrás utáni mozgását a parthoz viszonyítva, ha a csónak a folyóban van, és a parttal párhuzamos helyzetben 2m/s sebességgel sodródi, a gyerek pedig a csónalhoz viszonyítva 4m/s sebességgel ugrik ki:
a, előre b,hátra
2012. febr. 23. 16:26
1/1 anonim válasza:
Lendületből számítható:
m1*v1=m2*v2
50*4=200*x
x=200/200
x=1 m/s
iránya a csónak hosszának irányában a fiú mozgásával ellentétesen.--hátra