Fizika házi, számolás (erő)?


Az lenne a kérdés, hogy:

Mekkora erő hat 2 kg tömegű testre, ha 5 s alatt 0,75 métert utat tesz meg, álló helyzetből indulva?


Addig jutottam, hogy kiírtam az m,t,s,V0-t.

Képleteket sem nagyon tudom, hogy melyiket kellene használnom.

Ha le tudnátok írni a számolást menetét is, azt megköszönnöm.


2012. febr. 19. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

F=m*a

m=2kg

a=(v1-v0)/t=(0,75-0)/5=0,15m/s^2

F=2*0,15=0,3 N

ha jól számoltam így hirtelen

2012. febr. 19. 16:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 19. 16:28