Az lenne a kérdés, hogy:
Mekkora erő hat 2 kg tömegű testre, ha 5 s alatt 0,75 métert utat tesz meg, álló helyzetből indulva?
Addig jutottam, hogy kiírtam az m,t,s,V0-t.
Képleteket sem nagyon tudom, hogy melyiket kellene használnom.
Ha le tudnátok írni a számolást menetét is, azt megköszönnöm.
2012. febr. 19. 16:05
1/2 anonim válasza:
F=m*a
m=2kg
a=(v1-v0)/t=(0,75-0)/5=0,15m/s^2
F=2*0,15=0,3 N
ha jól számoltam így hirtelen
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 19. 16:28