béta hg = 1,81*10 a mínusz negyedien
Le tudnátok vezetni nekem ezt a feladatot?
Nagyon megköszönném, ha le is írnátok.
2012. febr. 14. 17:28
1/4 anonim 



válasza:





delta V=V0*béta*delta T
delta V=300*1,02
bétát megadtad
V0 az a 300 cm3
és keressük a delta T-t, ez csak a változás, szóval ezt kell a 18-hoz hozzáadni.
300*1,02=300*1,81*10^-4*delta T
delta T=(300*1,02)/(300*1,81*10^-4)
2/4 anonim válasza:
Vagy:
Az anyag térfogati hőtágulási tényezője (béta):
béta = (1/V) * (dV/dT)
Másként:
V = V0 * (1 + béta*dT)
Átrendezve:
dT = (V/V0 - 1) / béta
V kettő százalékkal nagyobb V0-nál, tehát az arányuk 1,02.
dT = (1,02 - 1) / béta
dT = 0,02 / 1,81E-4
Az eredmény:
110,4972
(Mivel ez hőmérsékletkülönbség, ezért mindegy, hogy Kelvin, vagy Celsius fok.)
3/4 anonim válasza:
#1 Hunterrop válasza helytelen, mert a térfogatot köbcentiméterben helyettesítette be (köbméterben kellett volna!), így több mint ötezer fok lesz a deltaT, ami irreális.
4/4 anonim 



válasza:





Jó igen azt elnéztem bocsánat:) át kell váltani m3-be