Makikaa kérdése:

SZ anyja 4 évvel ez előtt 6-szor olyan idős volt mint a lánya.5 év múlva az anya életkora SZ 3-szorosa lesz. Hány évesek jelenleg?


Sehogy nem megy a felírása.

Sem egyenletrendszerrel sem máshogy. Help pls.


2012. febr. 13. 18:57
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

a-4=6*(s-4)

a+5=3*(s+5)

2012. febr. 13. 19:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. febr. 13. 19:59