Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időt tölthet a gyermek...

Mennyi időt tölthet a gyermek nevelési intézményben, ha az anyja Gyeten van? (főállású anya)

Figyelt kérdés
Nálunk, még mindig követik azt a törvényt, hogy ha az anya otthon van Gyeten, akkor nem lehet a gyermeke napköziben. Pedig azt olvastam valahol, hogy ezt a rendeletet 2009-ben kivették a törvényből. Akkor most lehet a gyerek napköziben? Ott aludhat az ovis az oviban?
2010. szept. 10. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Ha gyeden vagy akkor is kötelesek meg engedni hogy ott legyen!!Max csak megkérhetnek arra ha van rá mód akkor vidd el ebéd után!
2010. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első: a kérdező nem GYED-en van, hanem GYET-en. GYED mellett nem lehet bölcsiben a gyerek (ahhoz váltania kell GYES-re).


"A GYET-et igénybe vevő szülő gyermeke 2009. január 1-től nem csak napi 5 órát lehet intézményben, az 1998. évi LXXXIV. törvény 24. §. (3) bekezdését kivették a törvényből, amely tartalmazta a korábbi korlátozást, így ezentúl teljes napra elhelyezhető a gyermek az óvodában."

2010. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk látom itt oviról van szó. De mindegy, arra is ugyan ez vonatkozik.
2010. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk a tanárok abban a hitben vannak, hogy a főállású anyák gyermekeinek, nem jár napközi. Engem ez decembertől érint, mert akkor jár le a gyesem. Gondoltam utána nézek. Nekem úgy tűnik, hogy az oviban és a suliban errefelé valamit elnéztek. Ám lehet, csak én néztem rosszul, de azt olvastam, hogy a korlátozást 2009-től visszavonták. Csak nem merem elhinni...
2010. szept. 10. 14:04
 5/5 A kérdező kommentje:
ma 14:00! Akkor nem csak én látom így. Akkor legalább még az egyiket várom a zenesuliban addig a többiek tanulhatnak, meg játszhatnak a suliban, oviban. Nem kell két órát várniuk a tesóra. Ennek örülök.
2010. szept. 10. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!