Segítenél a matekban? /11. es/


a, a(0;2) b(3;0)

b, a(3;5) B(1;4)

c, a(-4;7) b(6;-9)

és a közbe zárt szöget kell kiszámolni


ezt találtam a könybe /mert a füzetbe nem találtam leírva/

cos fí= a*b / a vektor absz.* b vektor absz.=


a1*b1+a2*b2/ gyök alatt a1 négyzet+a2négyzet * gyök alatt b1 négyzet + b2 négyzet


már a képletet nem igazán értem


2012. febr. 9. 18:23
 1/4 BKRS ***** válasza:

ket vektor skalasris szorzata egyenlo a ket vektor hossza osszeszorozva es ez meg megszorozva a kozrezart szog coszinuszaval.

a*b = |a|*|b|*cos(alfa)

Mint lathatod ez pontosan akkor 0, ha a kozrezart szog 90 fok.

A vektorok hosszat a koordinatas alakbol legegyszerubben Pitagorasz tetellel lehet kiszamolni.



a)

(0,2)*(3,0) =0*3+2*0 = 0 tehat a szog 90 fok.



b)

(3,-5)(1,4) = 3*1 -5*4 = -17

|a| = (9+25)^(1/2) = 34^(1/2)

|b| = (1+16)^(1/2) = 17^(1/2)

(a*b)/(|a||b|) = -17/(34^(1/2) * 17^(1/2) )= √2/2

tehat a szog 45 fok.


c)

(-4,7)*(6,-9) = -24 - 63 = -87

|a| = √(16+49) = √65

|b| = √(36+81) = √117

-87/(√65*√117) = -87/(13*3*√5) = -0.997630328

alfa = 176.054814

2012. febr. 9. 21:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszban a b.) kérdésben az előjel el lett írva véletlenül:

[link]

2012. febr. 9. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, a feladat megoldását meg is hallgathatod videó-klip formájában:

[link]

2012. febr. 9. 23:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. febr. 10. 14:37