2012. febr. 7. 19:57
1/1 anonim válasza:
CaCO3+ 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2
m(CO2)=132 g
M(CO2)=44 g/mol
n(CO2)=132/44=3 mol
A reakció egyenlet mutatja, hogy 2 mol hidrogén-klorid szükséges 1 mol CO2 gáz előállításához,magyarán 6 mol szükséges 3 mol CO2 előállításához.
n(HCL)=6 mol
M(HCl)=36,5 g/mol
m(HCL)=219 g
Ez a tömeg egyenlő a 20 m/m%-val:
100 g sósavban van 20 g hidrogén-klorid,akkor
x g sósavban van 219 g hidrogén-klorid.
Egyenesarányosság:
x/100=219/20
x=1095 g