Mennyi aszkorbinsav szükséges, hogy 10 liter víz kémhatása PH 3 legyen?

hogyan lehet kiszámolni?

2012. jan. 25. 22:14
 1/3 Silber ***** válasza:

Ha találsz savi disszociációs állandót, akkor lehet megoldani. A két fontos képlet amire szükség lesz:

1.: Ks=[H+]^2/(cs-[H+])

2.: pH=-lg[H+]

2012. jan. 26. 00:02
 2/3 BKRS ***** válasza:

Az aszkorbinsav egyértékű savként viselkedik. Erős redukálószer. Az oldat pH-ja gyakorlatilag az aszkorbinsav koncentracio negativ logaritmusaval egyezik meg, (ha nem tanultatok disszociacios allandot hozza, akkor mindig mint teljes bomlast kell szamolni)

vagyis 10^-3 mol/liter kellen hogy legyen az oldatban.

Ez azt jelenti, hogy 0,01 mol van 10 literben.

1 mol az 176,13 g , akkor 0,01 mol az 1,7613 g C6H8O6 kell hogy legyen a 10 liter oldatban.

2012. jan. 26. 00:04
 3/3 BKRS ***** válasza:

Az aszkorbinsav disszociacios allandoja allitolag pK=4,17

K=10^(-4,17)

vagyis

10^(-4,17) = 10^(-3)*10^(-3) / [Aszkorbinsav]

[aszkorbinsav] = 10^(-1,83)

Ennek megfeleloen 10 literben 10-szer ennyit kell tenni (a szetbomlott+a szet nem bomlott)

ami 10 * ((10^(-1,83)) + (10^(-3))) = 0,157910839 mol

ami 27,812836g

Ez sokkal hihetobb mennyisegnek tunik.

2012. jan. 26. 00:13