igazak vagy hamisak ezek az állítások?


1 egy fogyasztó árfolyó elektromos áramerősség egyenesen arányos a fogyasztó kivezetései között mért feszültséggel


2 a vezeték ellenállása függ a hosszától


előre is köszönöm!


2012. febr. 1. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Hamis


2. Igen, mivel R=ró*l/A ahol az l a vezeték hossza.

2012. febr. 1. 20:51
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2012. febr. 1. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

I = U/R


U ... ... a fogyasztó kivezetései között mért feszültség

R ... ... a fogyasztó ellenállása

I ... ... a fogyasztón áthaladó áram erőssége


Na, most akkor igaz az első állítás, vagy nem?

2012. febr. 2. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:

"I = U/R "

Ez nem egy túl általános képlet, csak Ohmos ellenállásra igaz. Ha van egy tekercs szegény fogyasztóban és váltakozó áramot kapcsolunk rá, már nem használhatjuk ezt a képletet.

2012. febr. 2. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy ebben az esetben a helyes válasz attól függ, hogy hányadikos a „fizikus“ barátunk (mármint a kérdező).


Ez is olyan, mint a matek esetében az a kérdés, hogy lehet-e négyzetgyököt számítani negatív számból. Az alsóbb tagozatosok számára nem lehet.

2012. febr. 2. 16:22
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) 8.-os vagyok :)
2012. febr. 2. 16:34