Matek: keresd meg az összes olyan számot, amely megegyezik reciprokával! Ábrázold koordináta-rendszerben azokat a pontokat, amelyek jelzőszámait az általad talált számok alkotják. Hány pontot kaptál?

sürgős lenne! Holnapig!
2012. jan. 29. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Két ilyen szám van, a +1 és a -1.


az egyenlet pedig így írható fel:

1/x =x

x^2-1 =0

(x+1)(x-1)=0

2012. jan. 29. 19:35
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, de hány pont van a koordináta-rendszerben?
2012. jan. 29. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

azok a pontok kellenek, amelyek koordinátái ezek közül kerülnek ki?

akkor 4 pont van

(-1,-1), (-1,1 ), (1,-1), (1,1)

2012. jan. 29. 20:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jan. 29. 21:04