2012. jan. 26. 18:51
1/3 BKRS válasza:
a+3/2 - (b-5)/3 = 1/6
a+3/5 + (b-5) /2 = 1/10
a= (b-5)/3 + 1/6 - 3/2
a=-(b-5)/2 + 1/10 - 3/5
a= (b-5)/3 + 1/6 - 9/6
a=-(b-5)/2 + 1/10 - 6/10
a= b-5 + 1/2 - 9/2
a=-b+5 + 1/5 - 6/5
a= b-9
a=-b+4
b-9 = -b+4
2b= 13
b=13/2
a=13/2 - 9 = 13/2 - 18/2 = -5/2
2/3 anonim válasza:
Kételkedem tehát vagyok. :-)
I. a + 3/2 - (b-5)/3 = 1/6
II. a + 3/5 + (b-5)/2 = 1/10
Célszerű a törteket eltüntetni
Az első egyenletet 6-tal, a másodikat 10-zel szorozva
6a + 9 - 2(b - 5) = 1
10a + 6 + 5(b - 5) = 1
---------
6a + 8 = 2(b - 5)
-10a - 5 = 5(b - 5)
Mindkettőt egyszerűsítve
3a + 4 = b - 5
-2a - 1 = b - 5
Az elsőből kivonva a másodikat
5a + 5 = 0
vagyis
a = -1
=====
Az első egyenletből
b = 3a + 4 + 5 = -3 + 4 + 5
b = 6
====
Úgy tűnik, jogos volt a kétely. :-)
3/3 anonim válasza:
Bocs, lemaradt a próba, de ezt a kérdezőre bízom, tegyen ő is valamit a siker érdekében. :-)