Matek! Egyenlet, próbát is kérlek? I. a+3/2 - (b-5) /3 = 1/6 II. a+3/5 + (b-5) /2 = 1/10

2012. jan. 26. 18:51
 1/3 BKRS ***** válasza:

a+3/2 - (b-5)/3 = 1/6

a+3/5 + (b-5) /2 = 1/10


a= (b-5)/3 + 1/6 - 3/2

a=-(b-5)/2 + 1/10 - 3/5


a= (b-5)/3 + 1/6 - 9/6

a=-(b-5)/2 + 1/10 - 6/10


a= b-5 + 1/2 - 9/2

a=-b+5 + 1/5 - 6/5


a= b-9

a=-b+4


b-9 = -b+4

2b= 13

b=13/2

a=13/2 - 9 = 13/2 - 18/2 = -5/2

2012. jan. 26. 22:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Kételkedem tehát vagyok. :-)


I. a + 3/2 - (b-5)/3 = 1/6

II. a + 3/5 + (b-5)/2 = 1/10


Célszerű a törteket eltüntetni

Az első egyenletet 6-tal, a másodikat 10-zel szorozva

6a + 9 - 2(b - 5) = 1

10a + 6 + 5(b - 5) = 1

---------

6a + 8 = 2(b - 5)

-10a - 5 = 5(b - 5)

Mindkettőt egyszerűsítve

3a + 4 = b - 5

-2a - 1 = b - 5

Az elsőből kivonva a másodikat

5a + 5 = 0

vagyis

a = -1

=====

Az első egyenletből

b = 3a + 4 + 5 = -3 + 4 + 5

b = 6

====


Úgy tűnik, jogos volt a kétely. :-)

2012. jan. 27. 02:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt a próba, de ezt a kérdezőre bízom, tegyen ő is valamit a siker érdekében. :-)
2012. jan. 27. 02:42