Az alábbi rajzon ábrázolt alkatrészekből( 45 mm, 45 mm, 430mm) 200 DB-ot rendeltek öntől. Számítsa ki az árát ha 30% többletanyagot számolhat el és a fenyő fűrészáru 80.000FT/ m3
Előre is köszi a válaszokat :)
2012. jan. 25. 18:20
1/1 BKRS válasza:
V=45*45*430 mm3 = 870'750mm3 = 0,870750dm3 =
20db-ot rendeltek belole, ami 174,15 dm3
30% extraval ez: 226,395 dm3
80'000Ft/m3 = 80Ft/dm3
vagyis 80* 226,395 Ft = 18'111,6 Ft