Rcske19 kérdése:

Megtudnátok mondani a végeredményt?


Az alábbi rajzon ábrázolt alkatrészekből( 45 mm, 45 mm, 430mm) 200 DB-ot rendeltek öntől. Számítsa ki az árát ha 30% többletanyagot számolhat el és a fenyő fűrészáru 80.000FT/ m3

Előre is köszi a válaszokat :)


2012. jan. 25. 18:20
 1/1 BKRS ***** válasza:

V=45*45*430 mm3 = 870'750mm3 = 0,870750dm3 =

20db-ot rendeltek belole, ami 174,15 dm3

30% extraval ez: 226,395 dm3


80'000Ft/m3 = 80Ft/dm3

vagyis 80* 226,395 Ft = 18'111,6 Ft

2012. jan. 25. 18:27