Egyenlő karú mérlegen 1750 g alumíniumdarab és 800 g vasdarab lóg. A testeket egy folyadékba belelógatva a mérleg egyensúlyban van. Mennyi a folyadék sűrűsége?2012. jan. 24. 20:12
1/2 BKRS válasza:
Aluminium surusege R1= 2.7 g/cm3
Vas surusege R2= 7.874 g/cm3
Az Al darab terfogata: 1750/2.7 = 648.148148 cm3
Az Fe darab terfogata: 800/7.874= 101.600203 cm3
A folyadek surusege: r
A ket oldal effektiv tomege egyenlo:
r*648.148148 -1750 = r*101.600203 - 800
r*(648.148148 - 101.600203) = -800 + 1750
r=(1750-800)/(648.148148 - 101.600203)
r=1.73818237 g/cm3
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a segitseget!!:)
2012. jan. 25. 19:23