SOS MAtek feladatban tudna vki segíteni?

Két inga lengésideje 36, illetve 45 másodperc. Ha a két ingát egyszerre indítjuk, akkor lengésük során leghamarabb mennyi idő múlva kerülnek újra egyszerre a kiindulási helyzetbe?
2012. jan. 23. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem 180 másodperc múlva tehát 3 perc
2012. jan. 23. 21:59
 2/7 A kérdező kommentje:
és ez hogy jött ki?:) am köszönöm:)
2012. jan. 23. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

bár nem vagyok egy matekzseni de én így számoltam ki:

36=6x3x2

45=5x3x3

Az első olyan számot kellkeresni amiben a 36 és a 45 is megvan ezért--> 6x5x3x2=180

180/36=5

180/45=4 Tehát az egik 4et leng a másik 5-öt.


Ezért megérdemlek egy 100%, nem?

2012. jan. 23. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd lécci írd meg hogy jó lett-e, bár szerintem jó:)
2012. jan. 23. 22:03
 5/7 BKRS ***** válasza:

Az egyik 36 percenkent er ide, a masik 45 percenkent.

Vagyis az elso a 36-tal oszthato masodpercekben, a masik a 45-tel oszthato masodpercekben.

a legkisebb kozos tobbszorosuket kell kiszamolni az eredmenyhez, mert az a legkisebb szam ami 36-tal is es 45-tel is oszthato.

[36,45] = 9*5*4 = 180 = 3 perc

2012. jan. 23. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor az én megoldásom is jó, csak te profibban leírtad:))

Én meg csak logikával gondolkodtam:)

Nem ilyen matamatikai fogalmakban

2012. jan. 23. 23:25
 7/7 BKRS ***** válasza:
Aha, jo a megoldasod, adtam is zold mancsot.
2012. jan. 24. 15:06