Két inga lengésideje 36, illetve 45 másodperc. Ha a két ingát egyszerre indítjuk, akkor lengésük során leghamarabb mennyi idő múlva kerülnek újra egyszerre a kiindulási helyzetbe?2012. jan. 23. 21:51
1/7 anonim válasza:
szerintem 180 másodperc múlva tehát 3 perc
2/7 A kérdező kommentje:
és ez hogy jött ki?:) am köszönöm:)
2012. jan. 23. 22:00
3/7 anonim válasza:
bár nem vagyok egy matekzseni de én így számoltam ki:
36=6x3x2
45=5x3x3
Az első olyan számot kellkeresni amiben a 36 és a 45 is megvan ezért--> 6x5x3x2=180
180/36=5
180/45=4 Tehát az egik 4et leng a másik 5-öt.
Ezért megérdemlek egy 100%, nem?
4/7 anonim válasza:
Majd lécci írd meg hogy jó lett-e, bár szerintem jó:)
5/7 BKRS válasza:
Az egyik 36 percenkent er ide, a masik 45 percenkent.
Vagyis az elso a 36-tal oszthato masodpercekben, a masik a 45-tel oszthato masodpercekben.
a legkisebb kozos tobbszorosuket kell kiszamolni az eredmenyhez, mert az a legkisebb szam ami 36-tal is es 45-tel is oszthato.
[36,45] = 9*5*4 = 180 = 3 perc
6/7 anonim válasza:
Akkor az én megoldásom is jó, csak te profibban leírtad:))
Én meg csak logikával gondolkodtam:)
Nem ilyen matamatikai fogalmakban
7/7 BKRS válasza:
Aha, jo a megoldasod, adtam is zold mancsot.