2012. jan. 23. 15:29
1/2 anonim válasza:
V1= (r^2*pí*m)/3
V2= 2*V1= (2*r^2*pí*m)/3
Vagyis az egyik sugár kétszerese a másiknak.
2/2 anonim válasza:
Elsőnek nincs igaza.
mivel két hasonló kúpról van szó, ha az egyik sugara pl. x-szerese a másik sugarának, akkor a hasonlóság miatt ez a kúp minden szakaszára igaz, tehát a magasságára is.
Eredeti kúp: r és m
a második kúp sugara: r*x
és magassága : m*x
akkor a térfogata:
(r*x)^2*pi*(m*x)/3
és ez egyenlő a 2* (r^2*pi*m/3) -al
az egyenletből kijön hogy
x^3 =2
x=köbgyök(2)
vagyis az egyik sugár a másiknak köbgyök(2) -szerese