Levente hétfőn elköltötte a zsebpénze felét, kedden a maradék harmadát, szerdán a megmaradt
pénze negyedét, és így 300 Ft-ja maradt.
a) Mennyi pénze maradt keddről szerdára?
b) Mennyi pénze maradt hétfőről keddre?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm !
c) Mennyi pénze volt eredetileg?
2012. jan. 20. 15:03
1/1 BKRS válasza:
Mondjuk Leventenek L forintja volt vasarnap.
Hetfon elkotlotte a felet:
L-L/2 = l/2 maradt
Kedden a maradek harmadat:
L/2 -L/6= L/3 maradt
szerdan a maradek negyedet:
L/3 -L/12 = L/4
igy maradt 300Ft
L/4 = 300
L = 1200
Hetforol keddre maradt
L/2 = 600
keddrol szerdara:
L/3 = 400