Matek! Hogy kell kiszámolni?


Levente hétfőn elköltötte a zsebpénze felét, kedden a maradék harmadát, szerdán a megmaradt

pénze negyedét, és így 300 Ft-ja maradt.

a) Mennyi pénze maradt keddről szerdára?


b) Mennyi pénze maradt hétfőről keddre?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm !

c) Mennyi pénze volt eredetileg?


2012. jan. 20. 15:03
 1/1 BKRS ***** válasza:

Mondjuk Leventenek L forintja volt vasarnap.

Hetfon elkotlotte a felet:

L-L/2 = l/2 maradt

Kedden a maradek harmadat:

L/2 -L/6= L/3 maradt

szerdan a maradek negyedet:

L/3 -L/12 = L/4

igy maradt 300Ft

L/4 = 300

L = 1200

Hetforol keddre maradt

L/2 = 600

keddrol szerdara:

L/3 = 400

2012. jan. 20. 16:54