Levente hétfőn elköltötte zsebpénze felét, kedden a maradék harmadát, szerdán a megmaradt pénze negyedé, és így 300ft-ja maradt.
a,Mennyi pénze maradt keddről szerdára?
b,Mennyi pénze maradt hétfőről keddre?
c,Mennyi pénze volt eredetileg?
2012. jan. 19. 17:34
1/1 bensdorp válasza:
300*4=1200 szerdára
1200*3=3600 keddre
3600*2=7200 hétfőn