Segítene valaki?
Köszönöm szépen!
f(x)=[(1+x)/(3+x)(3-x)]
Df=
köszi
2012. jan. 17. 09:19
1/4 anonim válasza:
A gyök alatt nem állhat negatív szám, így meg kell oldani az alábbi egyenlőtlenséget.
(1+x)/(3+x)*(3-x) = (1 + x)*(3 - x)*(1/(3 + x)) >= 0
A nevező miatt x nem lehet -3.
Ez akkor nagyobb nulla, ha a tényezőkben szereplő elsőfokú kifejezések közül páros sok negatív. Ez akkor teljesül, ha x < -3 vagy -1 <= x <= 3. (Számegyenest rajzolsz, és leolvasod.) Más írásmóddal (-végtelen, 3) unió [-1, 3].
Amennyiben a zárójelezést így értetted, hogy (1+x)/((3+x)(3-x)), akkor a második egyenlőtlenségnél x szigorúan kisebb, mint 3.
2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 17. 09:31
3/4 anonim válasza:
OFF. csak ámulok és bámulok, és mély tiszteletem az első válaszolónak, hogy kitalálta, hogy a szögletes zárójel, valójában gyökjel. A megoldás amúgy jó, bár a végső felírásnál kimardt egy "mínusz" jel. ON
4/4 anonim válasza:
OFF Már kb. harmadszor tette fel ezt a kérdést... El sem olvastam. Jó, hogy szólsz. :D ON