Értelmezési tartomány? Df?


Segítene valaki?


Köszönöm szépen!


f(x)=[(1+x)/(3+x)(3-x)]

Df=


köszi



2012. jan. 17. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyök alatt nem állhat negatív szám, így meg kell oldani az alábbi egyenlőtlenséget.

(1+x)/(3+x)*(3-x) = (1 + x)*(3 - x)*(1/(3 + x)) >= 0

A nevező miatt x nem lehet -3.

Ez akkor nagyobb nulla, ha a tényezőkben szereplő elsőfokú kifejezések közül páros sok negatív. Ez akkor teljesül, ha x < -3 vagy -1 <= x <= 3. (Számegyenest rajzolsz, és leolvasod.) Más írásmóddal (-végtelen, 3) unió [-1, 3].



Amennyiben a zárójelezést így értetted, hogy (1+x)/((3+x)(3-x)), akkor a második egyenlőtlenségnél x szigorúan kisebb, mint 3.

2012. jan. 17. 09:29
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 17. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
OFF. csak ámulok és bámulok, és mély tiszteletem az első válaszolónak, hogy kitalálta, hogy a szögletes zárójel, valójában gyökjel. A megoldás amúgy jó, bár a végső felírásnál kimardt egy "mínusz" jel. ON
2012. jan. 17. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
OFF Már kb. harmadszor tette fel ezt a kérdést... El sem olvastam. Jó, hogy szólsz. :D ON
2012. jan. 17. 11:27