Matekházi, segítség. Hogyan kell?


Vera esténként futni szokott, minden alkalommal ugyanakkora távot tesz meg :

- Ha az apjával fut, akkor 3-3 kört tesz meg az óvoda és az iskola körül.

- Ha az anyjával, akkor az iskolát 4szer kerülik meg.

- Vera ma egyedül fut, és csak az óvodát kerüli néhányszor.

Hány kört kell megtennie az óvoda körül?

a. 6

b. 8

c. 10

d. 12


(levezetést lécci írjatok!)


2012. jan. 16. 18:24
 1/3 bensdorp ***** válasza:

3o + 3i = 4i /-3i

3o = i /:3

o = 1/3 i /*12

12o = 4i


12 kört.

2012. jan. 16. 18:31
 2/3 bensdorp ***** válasza:

Bocsáss meg, nem vette figyelembe a space-eket, így zavaros lett. Műveletek nélkül:


3o + 3i = 4i

3o = i

o = 1/3 i

12o = 4i


12 kört.

2012. jan. 16. 18:32
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

így számoltam én is

2012. jan. 16. 18:34