Vera esténként futni szokott, minden alkalommal ugyanakkora távot tesz meg :
- Ha az apjával fut, akkor 3-3 kört tesz meg az óvoda és az iskola körül.
- Ha az anyjával, akkor az iskolát 4szer kerülik meg.
- Vera ma egyedül fut, és csak az óvodát kerüli néhányszor.
Hány kört kell megtennie az óvoda körül?
a. 6
b. 8
c. 10
d. 12
(levezetést lécci írjatok!)
2012. jan. 16. 18:24
1/3 bensdorp válasza:
3o + 3i = 4i /-3i
3o = i /:3
o = 1/3 i /*12
12o = 4i
12 kört.
2/3 bensdorp válasza:
Bocsáss meg, nem vette figyelembe a space-eket, így zavaros lett. Műveletek nélkül:
3o + 3i = 4i
3o = i
o = 1/3 i
12o = 4i
12 kört.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
így számoltam én is
2012. jan. 16. 18:34