Matekházi! Segítenél légyszi? Életet mentene.


Tehát a feladat: Egy derékszögű trapéz alapjainak hossza a, illetve 2a. A rövidebb szára szintén a, a hosszabb b hosszúságú. Mekkorák a b száron fekvő szögek? Mekkora a b, ha az a=10 egység? Még a b oldalt csak csak kitudnám számolni Pitagorasz tétellel, de a szögek... :D

Tudna nekem segíteni valaki? Köszi, ha megpróbálod


2012. jan. 3. 21:37
 1/2 BKRS ***** válasza:

rajzolj abrat.

a hoisszabbik szar es a fedolap talalkozasanal huzd be a magassagot.

Ez egy kis derekszogu haromszoget fog levagni a trapezbol.

Ennek az atfogoja b, az alapja a, a fuggoeleges befogoja szinten a.

Tehat egyenlo szaru derekszogu haromszog, vagyis 45 fokos az alapon fekvo szoge. Ennek megfeleloen a trapez fedolapjanal az a szog amelyik nem derekszog az 45+90=135 fokos.

Pitagorasz tetelbol

b^2 = a^2 + a^2 = 200

b = 14,14

2012. jan. 3. 22:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, de közben nekem is kijött. :D De így biztos ami biztos. :) Még egyszer köszönöm.
2012. jan. 3. 22:06