Hány mol oxigén kell 32 g kén elégetéséhez?

letudnátok irni a számitást :?
2012. jan. 16. 12:05
 1/3 Silber ***** válasza:

S + O2 -> SO2

1 mol S-hez kell 1 mol O2

M(S)=32 g/mol

M(O2)=32 g/mol

n(S)=m(S)/M(S)=32g/32g=1 mol

Aránnyal kiszámoljuk az O2 anyagmennyiségét:

n(S)/n(O2)=1/1 a reakcióegyenlet alapján

Tehát n(S)=n(O2)=1 mol

2012. jan. 16. 13:15
 2/3 A kérdező kommentje:
de ha O2 akkor miért nem 2 mol oxigén kell?
2012. jan. 18. 07:32
 3/3 Silber ***** válasza:
Mert egy mol oxigénben (oxigénmolekulában, O2) van 2 mol O-atom.
2012. jan. 19. 08:11