letudnátok irni a számitást :?2012. jan. 16. 12:05
1/3 Silber válasza:
S + O2 -> SO2
1 mol S-hez kell 1 mol O2
M(S)=32 g/mol
M(O2)=32 g/mol
n(S)=m(S)/M(S)=32g/32g=1 mol
Aránnyal kiszámoljuk az O2 anyagmennyiségét:
n(S)/n(O2)=1/1 a reakcióegyenlet alapján
Tehát n(S)=n(O2)=1 mol
2/3 A kérdező kommentje:
de ha O2 akkor miért nem 2 mol oxigén kell?
2012. jan. 18. 07:32
3/3 Silber válasza:
Mert egy mol oxigénben (oxigénmolekulában, O2) van 2 mol O-atom.