Rossz Fiú kérdése:

Ezt hogy kell megcsinállni?


Hogy kell elkezdeni? Itt a feladat, matek. Most veszszük a függvényeket = -2sgn(x+2)

Ezt hogy? Leírná valaki légyszives lépésenként.


Előre is nagyon szépen köszönöm.



2012. jan. 12. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi a feladat? Ábrázolni a függvényt?


A szignumfüggvény (más néven előjelfüggvény) a számokhoz azok előjelét rendeli, vagyis negatív számokhoz a -1-et, 0-hoz a 0-t, pozitív számokhoz pedig a +1-et.

Innentől két lehetőséged van. Vagy elkezdesz gondolkodni azon, hogy az (x+2) kifejezés mely értékekre negatív, 0, vagy pozitív.

I. x + 2 < 0, vagyis x < -2 értékekre negatív

II. x + 2 = 0, vagyis x = -2 értékre 0

III. x + 2 > 0, vagyis x > -2 értékekre pozitív


Tehát a sgn(x+2) x<-2 esetén -1-et vesz fel, x=-2 esetén 0-t, x>-2 esetén +1-et. ezek az értékek pedig még -2-vel meg vannak szorozva, tehát a -2sgn(x+2) függvény x<-2 esetén 2-t vesz fel, x=-2 esetén 0-t, x>-2 esetén -2-t. Ezt szerintem már tudod ábrázolni.


Van azonban egy olyan szabály is, miszerint ha a függvény parancsán belül (úgy értem, hogy belül, hogy itt például a zárójelen belül adsz x-hez 2-t), hozzáadsz valamennyit az x értékhez, akkor az alapfüggvény balra fog tolódni annyival, amennyit hozzáadtál, valamint ha kivonsz belőle, akkor jobbra fog tolódni. Ezt pedig ezek után csak -2-vel kell megszorozni.

2012. jan. 12. 19:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Ohh most már Értem :D Nagyon szépen ksözönöööm :D
2012. jan. 12. 20:25