Fizkia. Mennyi idő alatt esik le egy test 1m magasságból? Mennyi az elért sebessége? (0,47 s 4,47m. S-1 ) levezetést is?

2012. jan. 12. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
fizika könyvet olvasd el, elég asznos
2012. jan. 12. 16:36
 2/2 bongolo ***** válasza:

holex_20_Debrecen válasza teljesen jogos, de azért segítek megtalálni a lényeget a könyvből:


Gyorsuló mozgás sebessége (0 kezdősebességnél):

v = a·t

Gyorsuló mozgás megtett útja (megint csak 0 kezdősebességnél) :

s = 1/2·a·t²


Az esetedben a gyorsulás a=9,81 m/s², a megtett út s=1m. A többit számold ki, menni fog!

2012. jan. 13. 00:12