2012. jan. 12. 16:33
1/2 anonim válasza:
fizika könyvet olvasd el, elég asznos
2/2 bongolo válasza:
holex_20_Debrecen válasza teljesen jogos, de azért segítek megtalálni a lényeget a könyvből:
Gyorsuló mozgás sebessége (0 kezdősebességnél):
v = a·t
Gyorsuló mozgás megtett útja (megint csak 0 kezdősebességnél) :
s = 1/2·a·t²
Az esetedben a gyorsulás a=9,81 m/s², a megtett út s=1m. A többit számold ki, menni fog!