Egy derékszögű deltoid hosszabbik átlója 1,3 m, egyik oldala 50 cm. Mekkora a deltoid területe és milyen hosszú a másik átló?


A feladat kétféleképpen értelmezhető:

-a derékszöget a két rövidebb oldal határozza meg

-a derékszög a nem megegyező oldalalak által bezárt szög.

Az első esetben nincs megoldás.


2012. jan. 10. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az első esetben nincs megoldás?
2012. jan. 10. 19:21
 2/3 A kérdező kommentje:

A FELADATBAN KONVEX DELTOIDRÓL VAN SZÓ!!!


Ezért gondolom:

jelölje f a deltoid rövidebb, e a hosszabb átlót. Jelöljük A-val a deltoid derékszögét, a többit az óramutató járásával ellentétes irányban haladva B, C, D, vel. A két átló metszéspontját M-mel. Az AMB háromszög derékszögű, egyenlő szárú háromszög, tehát f/2 egyenlő az ABD háromszög BD oldalához tartozó magasságával.

A Pitagorasz tétel alapján:

50^2=(f/2)^2+(130-f/2)^2 kibontom a zárójeleket majd nullára rendezek:

(f^2)/2-130f+14400=0

Mivel a diszkrimináns kisebb mint nulla, ezért az egyenletnek nincs valós gyöke, vagyis ilyen deltoid nem létezik.

2012. jan. 10. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Erről mi a véleményed?


[link]


DeeDee

*******

2012. jan. 11. 18:46