köszönömszépen! :)2012. jan. 8. 23:52
1/1 anonim válasza:
Mozgási energia: E
v sebességű m tömegpont esetén: 1/2m*v^2
ω szögsebességű T tehetetlenségi nyomatékú test esetén: 1/2T*ω^2
Általános formában: 1/2(v*mv+ωx(T*ω)) ahol T 3x3-as mátrix v, ω vektorok.
Helyzeti potenciális energia: U
Konzervatív erőtérben:
önkényesen ki kell jelölni egy síkot, ahol U=0, attól számított h magasságban U= m*g*h ha g gyorsulás hat m tömegpontra.
Konzervatív erőtérben energiamegmaradás:
E1+U1=E2+U2
pl h magasságban elejtek egy m tömegű fizikatanárt, mekkora sebességgel landol.
mgh+0=0+1/2mv^2