Fizika. Valaki írna nekem ezekről? (helyzeti és mozgási energia)

köszönömszépen! :)
2012. jan. 8. 23:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Mozgási energia: E


v sebességű m tömegpont esetén: 1/2m*v^2

ω szögsebességű T tehetetlenségi nyomatékú test esetén: 1/2T*ω^2


Általános formában: 1/2(v*mv+ωx(T*ω)) ahol T 3x3-as mátrix v, ω vektorok.


Helyzeti potenciális energia: U

Konzervatív erőtérben:

önkényesen ki kell jelölni egy síkot, ahol U=0, attól számított h magasságban U= m*g*h ha g gyorsulás hat m tömegpontra.


Konzervatív erőtérben energiamegmaradás:

E1+U1=E2+U2

pl h magasságban elejtek egy m tömegű fizikatanárt, mekkora sebességgel landol.

mgh+0=0+1/2mv^2

2012. jan. 9. 00:05