Vezzesétek le légyszi ezt az egyenletett?!


Például így légyszives: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Egy kétjegyű szám egyik jegye 5-tel nagyobb a másiknál.Ha a jegyeket felcseréljük, az új szám az eredeti háromszorosánál 9-cel kisebb lesz.Melyik ez a szám?


2012. jan. 8. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

3(10x+(x+5))-9 = 10(x+5)+x

33x + 15 - 9 = 11x + 50

22x = 44

x = 2

így a szám 27

2012. jan. 8. 21:07
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 8. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik szám Y, a másik Z.



Y+5=Z



10 x Y + Z


10 x Z + Y = 3 x (10 x Y + Z) - 9

10Z + Y = 30Y + 3Z - 9

7Z = 29Y - 9

7 x (Y+5) = 29Y - 9

7Y + 35 = 29Y - 9

44 = 22Y

Y = 2

Z= 7


Tehát a keresett szám a 27.


Ell.: 27 x 3 = 72 + 9 = 81

2012. jan. 8. 21:17