Gabi három nap alatt olvasott el egy könyvet. Hétfőn elolvasta a könyv negyed részét, kedden 49 oldalt, szerdán olvasta el a könyv megmaradt részét, ami a teljes könyv 40%-a. Hány oldalas volt a Gabi által elolvasott könyv?

légyszíves azt is írjátok le hogyan oldjátok le .
2012. jan. 8. 19:14
 1/2 anonim válasza:

A feladat paramétereket ad meg. Nevezzük x-nek az összes oldalt. Ezt az értéket keressük.


írjuk fel x-ben kifejezve amit tudnunk:

1/4x = 0,25x --> első nap.

49 --> második nap.

0,4x --> harmadik nap.


Tudjuk hogy ezek részei x-nek azaz a teljes könyvnek.

Tehát így fog kinézni az egyenlet:

0,25x+0,4x+49=x

0,65x+49=x

49=0,35x

49/0,35 = x

x = 140.


Ell:

140*0,25 = 35.

140*0,4 = 56.

49.


35+56+49 = 140.

2012. jan. 8. 19:51
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm. tényleg így egész könnyű és érthető
2012. jan. 14. 13:30