légyszíves azt is írjátok le hogyan oldjátok le .2012. jan. 8. 19:14
1/2 anonim válasza:
A feladat paramétereket ad meg. Nevezzük x-nek az összes oldalt. Ezt az értéket keressük.
írjuk fel x-ben kifejezve amit tudnunk:
1/4x = 0,25x --> első nap.
49 --> második nap.
0,4x --> harmadik nap.
Tudjuk hogy ezek részei x-nek azaz a teljes könyvnek.
Tehát így fog kinézni az egyenlet:
0,25x+0,4x+49=x
0,65x+49=x
49=0,35x
49/0,35 = x
x = 140.
Ell:
140*0,25 = 35.
140*0,4 = 56.
49.
35+56+49 = 140.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm. tényleg így egész könnyű és érthető
2012. jan. 14. 13:30