Matek házi, nem értem! Hogy számoljam ki? Már a képletet is megköszönném!


T=15+(d/100) d/100 törtbe van írva T=hőmréséklet °C-ban mérve. d= felszíntől való távolság m-ben mérve.

a)Milyen magas a hőmérséklet egy 150 mély szénbányában?

b) Milyen magas a hőmérséklet Californiában, a 600 m mélyen a föld alatt lévő kristálybarlangban?

c)Milyen mélyen van az a bánya, ahol a hőmérséklet 20,5 °C?


Sosem szoktam így házit csinálni, de egyáltalán nem értem. Előre is köszi a segítséget!


2009. máj. 24. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

hanyadikos vagy?

amúgy csak be kell helyettesíteni! pl az elsőnél: d=-150, és kiszámolod a T-t

2009. máj. 24. 12:29
 2/7 A kérdező kommentje:
Hetedikes vagyok, egész jó matekból, de ezeket a képlet véltogatásokat sosem értettem. Pl. c-nél hogy számoljam ki d-t? d=15*100?
2009. máj. 24. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:

A, T=15+150/100.(?)

T=15+1,5

T=16,5°C


B, T=15+600/100

T=15+6

T=21°C


C, T=20,5°C

d=20,5-15

d=5,5*100

d=550m


Egyépként a képlet megvolt adva, és ez nem hetedikes anyag. Érdekes, hogy nem tudtad..

2009. máj. 24. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos csak túl akarod bonyolítani. Annyi az egész, h a d helyére írod be azt, ami meg van adva. (150, 600).

Tehát a képlet úgy néz ki az elsőnél, h: T=15+(150/100).

Másodiknál ugyanez.

Harmadiknál meg a T van megadva, tehát a d-t kell kiszámolni. Ugyanúgy behelyettesítesz, csak a t helyére írod a 20,5-t, és a d-t hagyod ismeretlennek. Utána meg át kell rendezni.

Így fog kinézni: d=(T-15)*100

2009. máj. 24. 12:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát pedig hetedikes vagyok. Az első kettőt még jó hogy ki tudtam számolni, de már annyira belebonyolódtam, hogy az hihetetlen...
2009. máj. 24. 13:06
 6/7 A kérdező kommentje:
ja, és az egyépként azt B-vel írjuk nagyokos! EGYÉBKÉNT
2009. máj. 24. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy segitettem ne engem fikázzál szivecském-.-

Te nemtudsz hetedikes létedre kiszámolni egy 5.es anyagot..

2009. máj. 24. 13:14