Hatvány, gyök jellegű kérdés?


Gyökjel alatt 2 * 5ikgyök alatt 2 a 2ikon * gyökjel alatt 2 itt véget ér az első nagy gyökjel ami ugye a 3 eddigit takarta majd ezután * 5ik gyök alatt 4


Remélem átlátható.

Nekem az jött ki hogy 2 a 19/20 ikon miután lebontottam a gyökjeleket és közös nevezőre hoztam..


2012. jan. 5. 18:15
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ha jol ertem, akkor ezt aarod kiszmaolni:

( 2 * (2^2)^(1/5) * 2^(1/2) )^(1/2) * 4^(1/5) =

=2^(1/2)* 2^(1/5)* 2^(1/4) * 2^(2/5) =

=2^(1/2 + 1/5 + 1/4 + 2/5) = 2^((10+4+5+8)/20) =

= 2^(27/20)

2012. jan. 5. 21:46
 2/2 A kérdező kommentje:
igen ez volt köszi , én is ezt kaptam
2012. jan. 6. 17:30