Ezt a feladatot egyenlettel kéne megoldani, megy is az egyenlet, de ezt valahogy nem értem. A válaszokat előre is köszönöm.
Feladat:
Két dobozban összesen 60 golyó van. Ha az egyik dobozban lévő golyók harmadát és még 6 golyót átteszek a másikba, akkor mindkét dobozban ugyanannyi golyó lesz, Hány golyó volt eredetileg az egyes dobozokban?
2012. jan. 5. 15:26
1/3 anonim válasza:
1)x+y=60
2)x-x/3-6=y+x/3+6
1)y=60-x
2)x-x/3-6=60-x+x/3+6
..3x-x-18=180-3x+x+18
.......4x=216
........x=54
........y=60-x=60-54=6
egyik dobozban 54 a másikban 6 golyó volt
2/3 anonim válasza:
a pontokkal egymás alá akartam a levezetést de kicsit elcsúszott bocsi
3/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Amúgy jó, lett köszönöm.:) Megy a +++++++++++++++++++++++++ :)
2012. jan. 27. 13:18