Minii Vikii kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Ezt a feladatot egyenlettel kéne megoldani, megy is az egyenlet, de ezt valahogy nem értem. A válaszokat előre is köszönöm.


Feladat:

Két dobozban összesen 60 golyó van. Ha az egyik dobozban lévő golyók harmadát és még 6 golyót átteszek a másikba, akkor mindkét dobozban ugyanannyi golyó lesz, Hány golyó volt eredetileg az egyes dobozokban?


2012. jan. 5. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1)x+y=60

2)x-x/3-6=y+x/3+6

1)y=60-x

2)x-x/3-6=60-x+x/3+6

..3x-x-18=180-3x+x+18

.......4x=216

........x=54

........y=60-x=60-54=6


egyik dobozban 54 a másikban 6 golyó volt

2012. jan. 5. 15:33
 2/3 anonim ***** válasza:
a pontokkal egymás alá akartam a levezetést de kicsit elcsúszott bocsi
2012. jan. 5. 15:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Amúgy jó, lett köszönöm.:) Megy a +++++++++++++++++++++++++ :)
2012. jan. 27. 13:18