Matek összetett feladat. Valaki segítene?


Hegyes vidékre kirándulást tervezünk. Meg tudjuk állapítani az egyenletes lejtésű út

hosszát (h), ha a térképről megállapítjuk a vízszintes területének hosszát (v), továbbá

a szintvonalak figyelembe vételével a kiinduló pont és végcél magasság különbségét

(l),adataink: v=450m, l=64m.

a) Határozza meg h értékét méter pontossággal!


b) Mekkora az út hajlásszöge a vízszinteshez? Az adatok pontosságának figyelembe

vételével adja meg az eredmény, és indokolja, miért annyi értékes jegyet adott

meg, amennyit!


2012. jan. 2. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy derékszögű háromszög átfogójának a hosszáról van szó (Pitagorasz-tétel).


Az egyik befogó a szintkülönbség (v – l = ? m), a másik meg a vízszintes területének a hossza (v).

2012. jan. 2. 23:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


Egy derékszögű háromszög átfogójának (h) a hosszáról van szó (Pitagorasz tétel).


Az egyik befogó a szintkülönbség (l), a másik meg az út vízszintes területének a hossza (v).


Legyen „α“ a kérdéses szög.


tgα = l/v


sinα = l/h


cosα = v/h


Mindegy, hogy melyik szerint számolod.

2012. jan. 3. 00:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Sokat segítettél. :)
2012. jan. 3. 18:07