(A or B) and not(C or not B) xor C ha A=1, B=0, C=1
ha valaki segítene ezt megcsinálni annak nagyon megköszönném. ha lehet részletezd légyszi hogy megértsem.. előre is köszi :)
2011. jan. 31. 18:16
1/1 anonim válasza:
ugyanúgy, mint ahogy a hagyományos műveletekkel csinálod, zárójeleket lekezded kifelé bontani.
(A or B)=1, hiszen az A=1
(C or not B)=1, hiszen C=1
not(C or not B)=0, hiszen az előző tagadása
(A or B) and not(C or not B) behelyettesítve a ()-k helyére a már tudott értéket = 1 és 0 = 0.
(A or B) and not(C or not B) xor C = 0 xor 1 =1.