Vállalat és vagyonértékelés feladatban segítene valaki?


Vállalatfelvásárlást tervezünk. Az ajánlott vételi ár: 10 Mrd forint. Az alábbi adatokat ismerjük: Jövő évi várható osztalék: 300ft. Hosszú távon állandó visszaforgatási ráta:60% Saját tőke arányos nyereség:15% A hasonló kockázatú vállalatok részvényeinek átlagos piaci hozama: 14%

Mennyi 1 db részvény elméleti árfolyama? Mekkora a növekedési lehetőségek mértéke? Jó vétel e 10Mr forint áron a vállalat, ha a forgalombn lévő részvények száma: 1.500. 000 db?


2012. jan. 1. 11:14
 1/1 NB1986 válasza:

Nem mostani a kérdés, de jobb később mint soha :D


DIV=300

1-d=0,6

ROE=0,15

r=0,14


P=DIV/r-g=6000

g=(1-d)*ROE=0,09


P=EPS/r+PVGO -> PVGO=P-EPS/r=643

DIV=EPS*d -> EPS=DIV/d=750


V=P*1.500.000=6.000*1.500.000=9 MrdFt<10 Mrd Ft -> NEM JÓ VÉTEL

2017. febr. 7. 12:03