Vállalatfelvásárlást tervezünk. Az ajánlott vételi ár: 10 Mrd forint. Az alábbi adatokat ismerjük: Jövő évi várható osztalék: 300ft. Hosszú távon állandó visszaforgatási ráta:60% Saját tőke arányos nyereség:15% A hasonló kockázatú vállalatok részvényeinek átlagos piaci hozama: 14%
Mennyi 1 db részvény elméleti árfolyama? Mekkora a növekedési lehetőségek mértéke? Jó vétel e 10Mr forint áron a vállalat, ha a forgalombn lévő részvények száma: 1.500. 000 db?
2012. jan. 1. 11:14
1/1 NB1986 válasza:
Nem mostani a kérdés, de jobb később mint soha :D
DIV=300
1-d=0,6
ROE=0,15
r=0,14
P=DIV/r-g=6000
g=(1-d)*ROE=0,09
P=EPS/r+PVGO -> PVGO=P-EPS/r=643
DIV=EPS*d -> EPS=DIV/d=750
V=P*1.500.000=6.000*1.500.000=9 MrdFt<10 Mrd Ft -> NEM JÓ VÉTEL