Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan válhat valakiből...

Hogyan válhat valakiből "matekzseni"?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra, hogy itt mindenféle házi feladat kérdést meg tudjon válaszolni az illető ami valamelyst a matekhoz kötődik.

2011. dec. 29. 10:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Számtani, vagy algebrai feladatot megoldani könnyű. Fel van írva az egyenlet, már csak a szabályok ismeretében le kell vezetned. Szöveges példát megoldani már sokkal összetettebb. De ezt is lehet gyakorolni. Ezért fontos a szövegértés. Sokan ezen véreznek el...
2011. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
19:50-es válaszoló. Mi a különbség a matematika és a számtan között. Ha amit a középiskolában tanulunk az számtan. Akkor mi a matematika? :) Köszönöm a válaszod előre is.
2011. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A számtan a matematikának egy apró kis fejezete. Azért nem tartom helyesnek azt a megfogalmazást,

hogy "matematikát tanítanak középiskolában", mert az hogy matematika, egy sokkal tágabb, terjedelmesebb témakörcsoportot fog át, mint amit tanítanak a középiskolában.

A középiskolákban egész pontosan 3 témakört tanítanak:


1. Számtan

2. Algebra

3. Geometria


Ha a százalékos arányokat néznénk, az rendre kb. 60-30-10 % nak felel meg.


De ez a három fejezet együttvéve a matematikának jó közelítéssel 30%-át teszi ki.

De természetesen mindent nem tudnak megtanítani középiskolában, tehát ennek a 30%-nak kb. csak

10 százalékát, ez pedig 3%-ot jelent.


Tehát arra a következtetésre jutottunk, hogy a matematikából középiskolában mindössze 3%-ot tanítanak.


Ez pedig a 100%-hoz képest elenyésző, tehát helyes a megállapításom, miszerint a középiskolában történő

"matematika" oktatás nem nevezhető matematikának.

2011. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Villyankörte,


Köszi a válaszod.. ha nem vagyok indiszkrét, Te matek tanár vagy ?:)

2011. dec. 30. 23:39
 15/17 anonim ***** válasza:
Miért irigyled annyira azokat, akik értik a matekot? Én sem mondanám magam matekzseninek, például egy emelt szintű érettségit nem raknék belőle, bár még eddig 5ös vagyok belőle. Én úgy csinálom, hogy először is minden órára megcsinálom a házit, igaz most így 11-ben már nem szoktuk sosem ellenőrizni, de amúgy se neki csinálnám meg. Aztán ha írunk kisdogát, akkor megcsinálom azokat a feladatokat, amiket órán csináltunk, mivel a dogába úgyis olyan tipusúakat rak,csak más számokkal. Tz előtt pedig újból végiggyakorlom, amiket meg elsőre nem tudtam megcsinálni, azt bejelölöm, megnézem hogy kellett volna, és másnap megint előveszem. Ebben az a jó, hogy le tudod ellenőrizni, hogy jól jött-e ki, mivel órán csak jól csináltátok. Annyiból szerencsés vagyok, hogy járok faktra, és így duplán átvesszük, meg jobban lehet kérdezni is, ha nem tudunk valamit. Akkor leszel matekzseni, ha szereted, és érdekel és nem vagy lusta a gyakorláshoz sem.Hajrá:)
2011. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülye lennék matektanár lenni... Havi 90 -ér, nem.

Az utolsó hozzászóló is nagyon jó dolgokat írt.

Feladatmegoldás gyakorláshoz még jók szoktak lenni a feladatgyüjtemények, sok esetben van hozzá megoldás is.

Aztán addíg számolsz, amíg a végeredmény ki nem jön.

Néha persze előfordul, hogy hibás a könyv is, de arra azért rászokott jönni az ember.

2012. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
[nem olvastam el mindent] ,de valószínűleg az a válasz a kérdésedre ,hogy a mateknál az alapkoncepció a képzelet;így rájöhetsz a megoldóképletre is egy adott témakörnél ...bár 14/f úgyhogy gondolom vannak hatékonyabb trükkjeid
2017. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!