Mekkora munkát végzünk, amíg egy 100 N/m rugóállandójú, kezdetben már 2 méterrel megnyújtott rugót további 1 méterrel megnyújtunk?

2011. dec. 24. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Eredetileg a rugalmas energia 0,5*100N/m*4= 200J

A második állapotban a rug. Energia 0,5*100N/m*9=450 J, mivel az összmegnyúlás 2+1=3 m

a végzett munka a 2 állapot energiája közti különbség,azaz 250J

2011. dec. 24. 16:37