2011. dec. 24. 16:32
1/1 anonim válasza:
Eredetileg a rugalmas energia 0,5*100N/m*4= 200J
A második állapotban a rug. Energia 0,5*100N/m*9=450 J, mivel az összmegnyúlás 2+1=3 m
a végzett munka a 2 állapot energiája közti különbség,azaz 250J