Hogy kell meghatározni a molekula tömegközéppontjának helyzetvektorát? (mCl =35 mH)


A HCl molekulában az atomok távolsága 0,128 nm. A molekula hossztengelye legyen párhuzamos az x-tengellyel, a H-atom legyen a koordinátarendszer origójában!


Ha kérhetném, akkor szájbarágó válaszokat kérnék, mert nem nagyon tudom ezeket a dolgokat! :D


2011. dec. 23. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A tömegközéppontban a H és a Cl tömegpontok forgatónyomatéka kiejti egymást.

Legyen x a tömegközéppont távolsága a pontszerűnek tekintett H atomtól nm-ben!

m(H)*x-m(Cl)*(0,128-x)=0

Rendezve x-re

[m(H)+m(Cl)]*x=m(Cl)*0,128

x=m(Cl)*0,128/[m(H)+m(Cl)]

2011. dec. 28. 14:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2011. dec. 30. 17:36