Valaki segítene ebben??:) nem tudom sehogy sem kiszámolni :/
x ha x<1
Legyen f(x)= 1/x ha x>- 1
Adott a határozott integrál 6 és -4
f(x)dx=.....
köszönöööm :)))
2011. dec. 15. 19:06
1/9 A kérdező kommentje:
az x ha x<1 is a Legyen f(x)-hez tartozik:S csak valamiert visszatette a sor elejere, pedig en pontosan az 1/x fölé írtamm:S
2011. dec. 15. 19:09
2/9 anonim válasza:
Ilyen esetekben, amikor szakaszosan adják meg a függvényt, szakaszonként érdemes integrálni. Azaz:
1, Integráld -4-től 1-ig az f(x)=x függvényt
2, Integráld 1-től 6-ig az f(x)=1/x függvényt
3, Add össze a két eredményt.
3/9 anonim válasza:
" x>- 1 "
Ez nem x nagyobb/egyenlő 1 akar lenni?
4/9 A kérdező kommentje:
de az:)
2011. dec. 15. 19:28
5/9 anonim válasza:
1/x -et improprius integrállal kell számolni, ha ez segít valamit :-)
6/9 anonim válasza:
19:30 1 és 6 között nem. Ahol meg úgy kéne, ott nem véges :)
7/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat:D
2011. dec. 15. 20:05
8/9 anonim válasza:
Itt van részletezve, főleg a második válaszoló megoldása:
9/9 A kérdező kommentje:
koszonom:D
2011. dec. 15. 21:11