Integrálszámításban segítene valaki?


Valaki segítene ebben??:) nem tudom sehogy sem kiszámolni :/


x ha x<1

Legyen f(x)= 1/x ha x>- 1


Adott a határozott integrál 6 és -4

f(x)dx=.....


köszönöööm :)))


2011. dec. 15. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
az x ha x<1 is a Legyen f(x)-hez tartozik:S csak valamiert visszatette a sor elejere, pedig en pontosan az 1/x fölé írtamm:S
2011. dec. 15. 19:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben, amikor szakaszosan adják meg a függvényt, szakaszonként érdemes integrálni. Azaz:


1, Integráld -4-től 1-ig az f(x)=x függvényt

2, Integráld 1-től 6-ig az f(x)=1/x függvényt

3, Add össze a két eredményt.

2011. dec. 15. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:

" x>- 1 "

Ez nem x nagyobb/egyenlő 1 akar lenni?

2011. dec. 15. 19:27
 4/9 A kérdező kommentje:
de az:)
2011. dec. 15. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
1/x -et improprius integrállal kell számolni, ha ez segít valamit :-)
2011. dec. 15. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
19:30 1 és 6 között nem. Ahol meg úgy kéne, ott nem véges :)
2011. dec. 15. 19:43
 7/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat:D
2011. dec. 15. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt van részletezve, főleg a második válaszoló megoldása:

[link]

2011. dec. 15. 20:13
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom:D
2011. dec. 15. 21:11