Valaki segíteni? Fizika! Feladat lent.


Egy ejtőernyősre ható Fk légellenállási erő nagyságát az alábbi képlet adja meg:


Fk=0.97Ns2/m4*A*v2 , ahol A az ernyő felülete. Hány m2 legyen az ernyő A felülete, ha azt akarjuk, hogy az 77.3kg tömegű ejtőernyős állandósult süllyedési sebessége 5.0m/s legyen.


2011. dec. 10. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Fk = 0,97*A*v²


Fk = m*g = 0,97*A*v²


m = 77,3 kg

g = 9,81 m/s²

v = 5,0 m/s

A = ?


77,3*9,81 = 0,97*A*5²

2011. dec. 10. 22:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon sokat segítettél, örök hála :)
2011. dec. 11. 14:34