Egy ejtőernyősre ható Fk légellenállási erő nagyságát az alábbi képlet adja meg:
Fk=0.97Ns2/m4*A*v2 , ahol A az ernyő felülete. Hány m2 legyen az ernyő A felülete, ha azt akarjuk, hogy az 77.3kg tömegű ejtőernyős állandósult süllyedési sebessége 5.0m/s legyen.
2011. dec. 10. 20:40
1/2 anonim válasza:
Fk = 0,97*A*v²
Fk = m*g = 0,97*A*v²
m = 77,3 kg
g = 9,81 m/s²
v = 5,0 m/s
A = ?
77,3*9,81 = 0,97*A*5²
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon sokat segítettél, örök hála :)
2011. dec. 11. 14:34