1feladat, Az ABC egyenlő szárú háromszögben AC = BC = 9 cm. Az Ab alaphoz tartozó magasság hossza 7 cm. Mekkora a háromszög kerülete és területe? 2feladat, Egy falnak támasztott létra lába 2 m távolságra van a faltól, a teteje 6 m magasan a talajtól. Milyen hosszú a létra?2011. dec. 8. 16:05
1/2 BKRS válasza:
1) Rajzolj abrat.
Az alap fele, a magassag meg a szár derékszögű háromszöget alkotnak.
(a/2)^2 + 49 = 81
(a/2)^2 = 32
a/2 = 4*√2
a = 8√2
K = 8√2 + 9 + 9 = 29.3137085
T = 8√2 * 7 /2 = 39.5979797
2/2 BKRS válasza:
2)
Rajzolj abrat,
megint derekszogu haromszoged van:
h^2 = 2^2 + 6^2 = 4+36 = 40
h = 2√10