Matematika : Lécci valaki írja meg nekem a megoldásokat (? )

1feladat, Az ABC egyenlő szárú háromszögben AC = BC = 9 cm. Az Ab alaphoz tartozó magasság hossza 7 cm. Mekkora a háromszög kerülete és területe? 2feladat, Egy falnak támasztott létra lába 2 m távolságra van a faltól, a teteje 6 m magasan a talajtól. Milyen hosszú a létra?
2011. dec. 8. 16:05
 1/2 BKRS ***** válasza:

1) Rajzolj abrat.

Az alap fele, a magassag meg a szár derékszögű háromszöget alkotnak.

(a/2)^2 + 49 = 81

(a/2)^2 = 32

a/2 = 4*√2

a = 8√2

K = 8√2 + 9 + 9 = 29.3137085

T = 8√2 * 7 /2 = 39.5979797

2011. dec. 8. 16:56
 2/2 BKRS ***** válasza:

2)

Rajzolj abrat,

megint derekszogu haromszoged van:

h^2 = 2^2 + 6^2 = 4+36 = 40

h = 2√10

2011. dec. 8. 16:58