Megnéznétek hogy jó e, ha nem akkor leírnátok helyesen hogy hol rontottam?


Már majdnem egy fél órája ülök a bal oldalon, hogy a francba jön ki a közös nevezővel, de sehogy se akar kijönni (másodfokú egyenlőtlenség az alap feladat, csak én valahol biztos itt rontottam el, de sehol se találom, hogy hol). :D

[link]


2011. dec. 7. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az egyenlőtlenségjel hogyan van? Gondolom, az egyenlőségjel helyén kellene lennie.


1) <

2) ≤

3) >

4) ≥

2011. dec. 7. 19:30
 2/12 A kérdező kommentje:
Így: ≥
2011. dec. 7. 19:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első két tört az a bal oldalon volt, a 3. azt pedig a jobb oldalról vontam le. :)
2011. dec. 7. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Tedd fel inkább az eredeti formájában is, úgy, ahogy az a feladatban szerepelt. Nem mondom, hogy én fogom megoldani, de senki sem szereti, ha nem biztos benne, hogy pontosan miről is van szó.
2011. dec. 7. 20:01
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendben, értelek jogos. :)

Ez az eredeti:

[link]

2011. dec. 7. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:

x² + 2*x – 8 = (x + 4)*(x – 2)


x² + 4*x – 2*x + 4 – 3 + 4*x = x² + 6*x + 1 = (x + 3 – 2*√2)*(x + 3 + 2*√2)


Nevező: (x + 3 – 2*√2)*(x + 3 + 2*√2)


Számláló: (x + 4)*(x – 2)


Nevező/Számláló ≥ 0


Innét már tudod folytatni?

2011. dec. 7. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Helyesen:


Számláló: (x + 3 – 2*√2)*(x + 3 + 2*√2)


Nevező: (x + 4)*(x – 2)


Számláló/Nevező ≥ 0

2011. dec. 7. 22:22
 8/12 anonim ***** válasza:

1. eset:

(x + 3 – 2*√2)*(x + 3 + 2*√2) ≥ 0

(x + 4)*(x – 2) > 0


2.eset:


(x + 3 – 2*√2)*(x + 3 + 2*√2) < 0

(x + 4)*(x – 2) < 0


A két esetet külön-külön kell megvizsgálni, hogy milyen „x“ értékeknél teljesül a feltétel.

2011. dec. 7. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt meg már le van írva, hogy hogyan lehet folytatni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. dec. 7. 22:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi. Még annyi titkot elárulnál, hogy tudod ilyen szépen kifejezni az x^2+6x+1 számlálót (x+3-2√2)(x+3+2√2)-re? :D
2011. dec. 8. 06:28
1 2