Aki tudja, az kérem írja meg. Levezetés is kellene
köszönöm
2011. dec. 5. 18:16
1/3 anonim válasza:
Csinálj belőle egyenletet.
Emberek száma: x
Kutyák száma: 34-x
Az embereknek két lába van, a kutyáknak négy.
2/3 anonim válasza:
4X+2Y=98 (X=kutyák száma, Y=emberek száma)
X+Y=34
Második egyenletből kifejezed az X-et: X=34-Y
Behelyettesíted az elsőbe:
4*(34-Y)+2Y=98
136-4Y+2Y=98
136-2Y=98 /+2Y -98
38=2Y
Y=19 (emberek száma)
Behelyettesítesz a második egyenletbe: X+Y=34, ebből X=15
Leellenőrzésképpen behelyettesítheted még az első egyenletbe mindkét számot és kész is :)
3/3 anonim válasza:
Gratulálok! Pfújj mindig is rühelltem az ilyen feladatokat, az égvilágon semmi értelmük...