A parkban sokan sétáltatják a kutyáikat. Most éppen 98 láb sétál a parkban és ezekhez 34 fej tartozik. Hány ember és hány kutya sétál a parkban?


Aki tudja, az kérem írja meg. Levezetés is kellene

köszönöm


2011. dec. 5. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Csinálj belőle egyenletet.

Emberek száma: x

Kutyák száma: 34-x

Az embereknek két lába van, a kutyáknak négy.

2011. dec. 5. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4X+2Y=98 (X=kutyák száma, Y=emberek száma)

X+Y=34

Második egyenletből kifejezed az X-et: X=34-Y

Behelyettesíted az elsőbe:

4*(34-Y)+2Y=98

136-4Y+2Y=98

136-2Y=98 /+2Y -98

38=2Y

Y=19 (emberek száma)

Behelyettesítesz a második egyenletbe: X+Y=34, ebből X=15

Leellenőrzésképpen behelyettesítheted még az első egyenletbe mindkét számot és kész is :)

2011. dec. 5. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok! Pfújj mindig is rühelltem az ilyen feladatokat, az égvilágon semmi értelmük...
2011. dec. 6. 00:31